Váš košík obsahuje
položky
v celkovej hodnote
0.00  s DPH
  • Zobraziť

Krajská knižnica v Žiline

Beseda so spisovateľkou Gabrielou Futovou

Vo štvrtok 6.júna sa žiaci 2.B a 3.ročníka ZŠ Žilina - Budatín, stretli na besede so spisovateľkou Gabrielou Futovou v Krajskej knižnici Žilina.  Deti sa na ňu tešili, lebo jej knihy sú u našich žiakov vo veľkej obľube. Všetci prítomní sme si pred časom prečítali knihu Naša mama je bosorka. Keďže sa venujeme čítaniu s porozumením textu, žiaci sú podrobovaní testovaniu z prečítaného, takže knihu máme ,,preštudovanú". Už sa tešíme na spoločné čítanie knihy Nejdem a basta, ktorú sme objednali pre celú triedu. Viacerí si ju na autogramiáde zakúpili aj do svojej knižnice, aby do nej získali podpis autorky.

Pani Futová bola vtipná ako jej knihy. Zaujala žiakov zážitkami zo svojho života a ich odrazom v tvorbe pre deti. Prezradila ako a kedy tvorí knihy, kde hľadá nápady. Z novej knihy prečítala pár úryvkov a zoznámila žiakov aj s ilustráciami, ktoré dotvárajú dej. Ochotne odpovedala na zvedavé otázky žiakov a spoločne sa so žiakmi aj odfotografovala.

Odchádzali sme s balíčkom kníh pre žiakov iných tried našej školy, ktorí sa na besede nemohli zúčastniť, ale žiaci v školskom klube im besedu sprostredkovali a hneď sa pustili  do čítania nových kníh. Verím, že podobné akcie vzbudia u žiakov väčší záujem o čítanie. Pripájam pár fotografií z besedy.

 

Mgr. Anna Mičicová

ZŠ Budatín, Slovenských dobrovoľníkov 122/7, Žilina

 KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá, s.r.o.
Sasinkova 5, 811 08 Bratislava, tel.: +421 2 50227 225, e-mail: spn@spn.sk

JavaScript musí být povolen