Váš košík obsahuje
položky
v celkovej hodnote
0.00  s DPH
  • Zobraziť

Akcia v ADELI Medical Centre v Piešťanoch

DETSKÍ PACIENTI

To, čo nevedia povedať slovami, namaľovali


Dňa 11.7.2014 sa nieslo piatkové prázdninové popoludnie v rehabilitačnom ADELI Medical Centre Piešťany v znamení farieb a maľovania. Deti, ktoré tu práve absolvujú rehabilitačný pobyt, ale aj ich rodičia a súrodenci, sa mali možnosť stretnúť s Jozefom Pavlovičom, autorom knihy Dúha farbičky si strúha, a ilustrátorkou Ľubou Suchalovou-Harichovou.

Pre deti, ale nielen pre ne, to bolo stretnutie, aké nezažijú každý deň. Podvečer sa po terapiách zišli v priestore, kde ADELI centrum zvykne robiť minivýstavy výtvarných diel či fotografií. Všetkých privítala moderátorka Soňa Müllerová a vzápätí sa už striedali básničky s rozprávaním ilustrátorky a autora. Deti sa dozvedeli, ako ilustrácie ku knihám vznikajú, čo ilustrátorku inšpiruje i to, prečo rada maľuje pre deti. Aj 80-ročný Jozef Pavlovič nielen zaujímavo porozprával o tom, prečo píše pre deti, ale na požiadanie moderátorky zaimprovizoval a vytvoril nádherný veršík na slovko ADELI. 
Posúďte sami: 
,,Adeli? Či ste krajšie slovo počuli a videli? Možno ho práve teraz nad nami vyslovujú anjeli.“

Na čo sa však deti tešili najviac? Na to, že si mohli vyskúšať, ako maľujú skutoční maliari. V priestore boli rozostavené ozajstné maliarske stojany, k dispozícii mali farby a výkresy. Deti bez rozdielu veku, národnosti a hlavne bez ohľadu na ochorenie maľovali, pani Suchalová radila, pomáhala. Pre mnohé deti, ale aj dospelých, to bola možnosť vyjadriť to, čo inak pre svoju chorobu nevedia povedať slovami... a pre mnohých to bol možno začiatok cesty naozajstného výtvarníka či básnika.  

  

  

  

  
KATEGÓRIE

Mohlo by vás zaujímať
Máte nápad alebo pripomienku? Napíšte nám.

Platobná metóda
Najpredávanejší

FastCentrik® - Prenájom e-shopov
Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá, s.r.o.
Sasinkova 5, 811 08 Bratislava, tel.: +421 2 50227 225, e-mail: spn@spn.sk

JavaScript musí být povolen